خمکاری فلزات

خمکاری فلزات با دستگاه های برک CNC یکی از عملیات های پرکاربرد در صنعت است که با دستگاه های سی ان سی نیز انجام می شود. خمکاری برای مقاصد گوناگونی در صنایع از جمله تولید ساخت ماشین آلات مواد غذایی ،کشاوزری ، لوازم خانگی، صنایع خودرو سازی، ساخت کشتی ، هواپیما، تجهیزات نظامی  و … استفاده می شود.

گروه آراکس لیزر با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا و همچنین نیروی فنی مجرب خدمات خمکاری انواع فلزات (استیل ، فولاد ، مس ، برنج و … ) را با تناژ های مختلف انجام می دهد.

خمکاری فلزات غرب تهران

خمکاری فلزات در غرب تهران

خم‌کاری توسط دستگاه‌های خم دستی و یا از طریق دستگاه‌های خم بریک و یا ابزارهای مشابه انجام می‌شود.

صنایع فلزی مدرن معمولا از دستگاه‌های خم بریک استفاده می‌کنند که به دلیل دارا بودن قرارهای عقبی تحت کنترل CNC، می‌توانند به قرار گیری دقیق خطوط خم در موقعیت صحیح زیر ابزار کمک کنند.

کاربرد خمکاری فلزات

خمکاری کاربرد بسیار زیادی در تولید قطعات صنعتی دارد و با روش های گوناگون برای فلزات مختلف انجام می شود.

با توجه به جنس ورق و ضخامت فلز نوع خمکاری مشخص می شود و در ۲ حالت سر و گرم انجام خواهد شد.

در صورتی مقدار کربن در فلز مورد نظر بیشتر از ۱.۲ درصد باشد قابلیت خمکاری آن کم است و باید در دمای بالا انجام شود

روش ها

  • دستگاه برک CNC
  • دستی
  • ساده ستونی
  • برقی
  • پرس خم کن

دستگاه برک CNC

استفاده از دستگاه برک سی ان سی یکی از دقیق ترین و بهترین روش های خمکاری است که با روش کنترل عددی انجام می شود. این دستگاه ها قادر هستند عملیات خمکاری را در ورق هایی به ضخامت چند میلی متر تا چند متر انجام دهند که فرایند این عملیات به ۲ روش است :

  • Down Forming – داون فرمینگ 
  • Up Forming – آپ فرمینگ

 

خدمات خمکاری فلزات در تهران

 

خمکاری استیل 

استیل یکی از فلزات پرکاربرد در صنایع است که خمکاری و برش لیزر استیل از خدمات مجموعه آراکس لیزر می باشد. در تصویر زیر یکی از نمونه کارهای خمکاری ورق استیل با ضخامت ۳ میلی متر را مشاهده می کنید.

خمکاری استیل

خدمات آراکس لیزر

جهت ثبت سفارش و اطلاعات بیشتر و خدمات برش CNC فلزات ، خمکاری، طراحی، جوشکاری و مونتاژ می توانید همین حالا با مجموعه آراکس لیزر در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.