خمکاری فلزات

4.6/5 - (11 امتیاز)

خمکاری فلزات با دستگاه های برک CNC یکی از عملیات های پرکاربرد در صنعت است که با دستگاه های سی ان سی نیز انجام می‌شود. خمکاری برای مقاصد گوناگونی در صنایع از جمله تولید و ساخت ماشین آلات مواد غذایی، کشاورزی، لوازم خانگی، صنایع خودرو سازی، ساخت کشتی، هواپیما، تجهیزات نظامی و … استفاده می‌گردد.

گروه آراکس لیزر با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه های روز دنیا و همچنین نیروی فنی مجرب، خدمات خمکاری انواع فلزات (استیل، فولاد، مس، برنج و …) را با تناژ های مختلف انجام می‌دهد.

خمکاری فلزات غرب تهران

خمکاری فلزات در غرب تهران

خم‌کاری توسط دستگاه‌های خم دستی و یا از طریق دستگاه‌های خم برک و یا ابزارهای مشابه انجام می‌شود. صنایع فلزی مدرن معمولا از دستگاه‌های خم برک استفاده می‌کنند که به دلیل دارا بودن قرارهای عقبی تحت کنترل CNC، می‌توانند به قرار گیری دقیق خطوط خم در موقعیت صحیح زیر ابزار کمک کنند.

کاربرد خمکاری فلزات

خمکاری فلزات (Bending) کاربرد بسیار زیادی در تولید قطعات صنعتی دارد و با روش های گوناگون برای فلزات مختلف انجام می‌شود. با توجه به جنس ورق و ضخامت فلز، نوع خمکاری مشخص می‌شود و این کار در ۲ حالت سرد و گرم انجام خواهد شد. در صورتی که مقدار کربن در فلز مورد نظر بیشتر از ۱.۲ درصد باشد قابلیت خمکاری آن کم بوده و باید در دمای بالا انجام شود.

خدمات خم برک

روش ها

  • دستگاه برک CNC
  • دستی
  • ساده ستونی
  • برقی
  • پرس خم کن

دستگاه برک CNC

استفاده از دستگاه برک سی ان سی یکی از دقیق‌ترین و بهترین روش های خمکاری است که با روش کنترل عددی انجام می‌شود. این دستگاه ها قادر هستند عملیات خمکاری را در ورق‌هایی به ضخامت چند میلی متر تا چند متر انجام دهند که فرایند این عملیات به ۲ روش است :

  • Down Forming – داون فرمینگ 
  • Up Forming – آپ فرمینگ

 

خدمات خمکاری فلزات

استیل یکی از فلزات پرکاربرد در صنایع است که خمکاری و برش لیزر استیل از خدمات مجموعه آراکس لیزر می‌باشد. در تصویر زیر یکی از نمونه کارهای خمکاری ورق استیل توسط آراکس لیزر با ضخامت ۳ میلی متر را مشاهده می‌کنید.

 

خدمات آراکس لیزر

جهت ثبت سفارش و اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات برش CNC فلزات، خمکاری، طراحی، جوشکاری و مونتاژ می‌توانید همین حالا با مجموعه آراکس لیزر در تماس باشید.

سوالات متداول
  • خم کاری فلزات چگونه انجام میشود ؟
    امروزه خمکاری با استفاده از دستگاه های CNC انجام می شود که دقت بسیار بالایی در فرایند خمکاری داشته و سرعت تولید قطعات را افزایش داده اند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.