برش لیزر آلومینیوم

مجموعه آراکس در برش فلزات با لیزر جایگاه خود را در این صنعت به اثبات رسانده و از سال ۹۴ با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و جدیدترین دستگاههای برش لیزری در چرخهء صنعت ایران فعالیت کرده . یکی از انواع برشهای مورد نیاز در صنعت، برش لیزر آلومینیوم است که مجموعه آراکس لیزر با تجهیزات و دستگاه های مدرن رو خدمات برش لیزر انواع فلزات را انجام می دهد.

 

به کارگیری تجهیزات مدرن و پیشرفته نقش مهمی در برش های لیزری دارد و مجموعه آراکس لیزر با به کار گیری دستگاه های سوئیسی BYSTRONIC که از برترین برندهای تولید کننده دستگاه CNC در اروپا می باشد خدمات برش لیزر ورق  آلومینیوم را انجام می دهد.

برای ثبت سفارش از سراسر کشور می توانید همین حالا با مجموعه آراکس لیزر ارتباط برقرار کنید.

ویژگی های آلومینیوم چیست‌ ؟

اما در ادامه به بررسی ویژگی ها و قابلیت های آلومینیوم می پردازیم، آلومینیوم یکی از فلزات با خواص قابل ملاحظه در صنعت است که در دارای ویژگی های زیر است :

  • سبک بودن
  • عدم زنگ زدگی
  • انعطاف پذیری زیاد
  • ترکیب پذیری با فلزات دیگر
  • براق بودن سطح

برش لیزر آلومینیوم

روش های برش آلومینیوم

در برشکاری این فلز مشکلاتی هم وجود دارد برش آلومینیوم اگر با دستگاه های حرارتی انجام شود محل برش با حرارت دیدن از درجه کیفیت و خواص خود پایین رفته و کیفیت سابق را نخواهد داشت .برای برش آلومینیوم باید از گاز نیتروژن استفاده کرد ولی به سبب گرانی و مشکلات استحصال این گاز بعضی شرکتها از گاز اکسیژن استفاده می کنند که دقت و کیفیت مناسبی ندارد .

برش با گیوتین نیز فقط در صورتی امکان پذیر است که از ورق آلومینیوم استفاده شده باشد و در یک خط مستقیم باشد . در برش های با پرسهای ضربه ای آلومینیوم بخاطر نرمی کمی خطا دارد و از ضخامت کم میشود و به طولش اضافه خواهد شد (اصطلاحا کش می آید) . بنابراین برش آلومینیوم با لیزر بهترین راه و دقیق ترین برش را داراست.

البته شایان ذکر است که شرکتهایی از استفاده برش لیزری در آلومینیوم استفاده نمی کنند چون این فلز لیزر را منعکس می کرده و باعث آسیب دستگاه میشد ولی تکنولوژی جدید با بکار بردن سنسورهای مخصوص این مشکل را مرتفع کرده و امروزه حتی فلز استیل نیز با لیزر به راحتی قابل برش است.

کاربرد برش لیزری ورق آلومینیوم

جهت ساخت محصولات آلومینیومی از قبیل ، لوله ای، ورقه ای، هندسه های پیچیده و … می توان از برش سی ان سی آلومینیوم استفاده نمود. تمام این متریالها و اشکال و آلیاژ های مختلف آلومینیوم با دقت 20 میکرون با برش لیزری با بالاترین کیفیت امکان پذیر است در صنایع مختلفی مانند صنایع خودرو سازی، لوازم خانه، برودتی و حرارتی، ماشین ابزار و … استفاده می شود.

مزایای برش CNC آلومینیوم

فواید برش لیزری آلومینیوم سرعت بالا و هزینه کم با دقت بسیار زیاد میتوان نام برد که امروزه بالاترین تکنولوژی در صنعت برش فلزات است. دستگاه های برش لیزری به اپراتور و طراحان امکان خلاقیت ، سرعت عمل و دقت بیشتری می دهند و با کمک این تکنولوژی امروزه شاهد رشد صنایع گوناگون هستیم.

جهت اطلاعات بیشتر ،ثبت سفارش برش لیزر آلومینیوم تهران و مشاوره می توانید با کارشناسان آراکس لیزر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.