جوشکاری لیزری فلزات

4.6/5 - (9 امتیاز)

جوشکاری فلزات یکی از بهترین و قدیمی ترین روشهای مورد استفاده در صنعت به منظور اتصال دو قطعه می باشد . این فرایند با نوع مواد مورد استفاده و یا محل انجام ان راه کارهای مختلفی را پیش روی مهندسان و تکنسین هایی که به نوعی با جوشکاری سرکار دارند قرار می دهد. جهت اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات جوشکاری و مونتاژ فلزات می توانید همین حالا با این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

واحد مونتاژ و جوشکاری گروه صنعتی آراکس با بهره گیری از نیروی فنی و مهندسی مجرب با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته اماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد .

خدمات جوشکاری غرب تهران

جوشکاری با قوس الکتریکی :

جوشکاری یکی از روش های تولید بوده و هدف از آن اتصال دائمی مواد به یکدیگر است به گونه ای که خواص اتصال برابر با خواص ماده ی پایه باشد. جوشکاری با قوس الکتریکی روشی جهت اتصال قطعات به یکدیگر در اثر جریان مداوم الکترون بین دو الکترود و یا الکترود و قطعه بوده و در نتیجه ی آن حرارت تولید می شود.

وجود هوا یا گاز جهت ایجاد قوس الکتریکی ضروری است و در شرایط خلا امکان جوشکاری وجود ندارد . جوشکاری قوس الکتریکی با گاز محافظ شامل دو روش MAG و MIG می باشد که تفاوت بین این دو در نوع گاز مصرفی جهت حفاظت از جوش است.

جوشکاری با گاز CO2 :

جوشکاری MAG همان جوشکاری با CO2 است که از دیگر گازهای مورد استفاده در قوس الکتریکی ارزانتر بوده و خاصیت حفاظتی بسیار بالایی دارد ولی به طول قوس حساس است و در زمان استفاده از این گاز باید طول قوس را ثابت نگه داشت. در جوشکاری فولاد معمولی بیشترین گازی که مورد استفاده قرار میگیرد CO2 می باشد و همان طور که گفته شد بزرگترین مزیت این گاز ارزان بودن آن است.

برای جوشکاری فلزات سخت و غیر سخت یکی از بهترین روش ها ، جوشکاری با گاز دی اکسید کربن یا همان CO2 است. با کمک این روش می توانید صفحات فلزی نازک را نیز جوشکاری کرده و باید تا حد امکان از گاز دی اکسید کربن مرغوب و عاری از رطوبت استفاده نمایید. همچنین سیم جوش مناسب استفاده کرده و توجه داشته باشید که قطعه زنگ زدگی نداشته باشد.

ویژگی ها

  • کاهش هزینه
  • کاهش نفوذ جوش
  • کاهش تنش سطحی با ورق
  • کاهش اکسیداسیون
  • امکان ترکیب با دیگر گاز ها

کاربرد

جوشکاری CO2 یا مگ، یکی از پرکاربردترین روش ها برای جوشکاری است که دارای استحکام بالایی نیز می باشد. به همین دلیل در صنایع بسیاری استفاده می شود که در ادامه برخی از آنها را نام می بریم:

  • صنایع خودرو سازی
  • صنایع نفت و گاز
  • صنایع ساختمانی
  • صنایع کشتیرانی

جوشکاری فلزات غرب تهران

مجموعه آراکس لیزر با بهره مندی از دستگاه های مدرن و تجهیزات پیشرفته آماده ارائه خدمات برش سی ان سی فلزات ، جوشکاری فلزات و خم کاری و مونتاژ می باشد. جهت ثبت سفارش و اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *