خدمات خمکاری ورق استیل و استیل ضد زنگ

5/5 - (2 امتیاز)

فولاد آلیاژی از آهن است که با افزودن درصد کمی کربن (معمولاً حدود 2٪ تا 1٪ منگنز و مقادیر کمی سیلیکون، مس، فسفر، گوگرد و اکسیژن) برای بهبود استحکام و مقاومت آن در برابر شکست تولید می‌شود. در نهایت فولاد (استیل) و با کمی تغییر استیل ضد زنگ به دست می‌آید. از این فلز در صنایع بسیاری استفاده شده و تولید تجهیزات و لوازم مختلفی به آن وابسته می‌باشد. در نهایت برای تولید بسیاری از ابزار ها و لوازم، خمکاری استیل لازم و ضروری است.

خمکاری استیل در غرب تهران

فولاد کربنی تا حد زیادی فلز تولید شده و مورد استفاده برای عملیات خم کاری است. معمولاً با توجه به درصد کربن موجود در فلز، این ماده به دسته های مختلفی دسته بندی می‌شود:

  • فولاد پر کربن، با کربن بالای 0.5 درصد
  • فولاد کربن متوسط، با کربن 0.2 تا 0.49 درصد
  • فولاد کم کربن، با کربن 0.05 تا 0.19 درصد
  • فولاد فوق‌العاده کم کربن، با کربن 0.015 تا 0.05 درصد
  • فولاد بسیار کم کربن، با کمتر از 0.015 درصد کربن

دلایل محبوبیت ورق های فولادی و استیل به شدت به هزینه نسبتا پایین ساخت و فرآوری آن، فراوانی دو ماده خام فولادی (سنگ آهن و قراضه) و طیف وسیع خواص مکانیکی آن مربوط می‌گردد.

خم برک ورق استیل

مجموعه آراکس لیزر ارائه دهنده خدمات خمکاری فلزات به مشتریان گرامی می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

فولاد

به لطف ویژگی های استیل، فرآیند خمکاری ورق های فولادی نسبتا آسان است. در واقع این فلز پرکاربردترین ماده در زمینه زیرساخت می‌باشد. همچنین برای ساخت طیف وسیعی از وسایل و لوازم اعم از سوزن های خیاطی گرفته تا مخازن روغن، استفاده می‌شود. از ویژگی های ورق های فولادی (استیل) می‌توان به قابلیت بازیافت، دوام زیاد، ضد زنگ بودن و نیاز به انرژی نسبتا کم برای خم شدن اشاره کرد.

استیل ضد زنگ

فولاد ضد زنگ حاوی حداقل 10.5 درصد کروم، کمتر از 1.2 درصد کربن و سایر عناصر آلیاژی (مانند نیکل و منگنز) است که مقاومت آن را در برابر خوردگی و سختی افزایش می‌دهد.

خدمات خمکاری فولاد

در مقایسه با خم کردن ورق های فولادی، فرآیند خمکاری استیل ضد زنگ به دلیل این نکته که آنها تمایل زیادی به برگشت دارند کمی پیچیده تر می‌شود. به همین دلیل، زاویه خمش ورق های استیل ضد زنگ باید بیشتر از زاویه خمش فولاد باشد. در غیر این صورت، ممکن است ترک هایی در محصول نهایی ایجاد گردد.

فولاد ضد زنگ ترکیبی از شکل پذیری، کشش و سختی است. به همین دلیل می‌توان از آن در عملیات خمشی سخت استفاده کرد و در عین حال در برابر سایش شدید مقاومت نشان داد. علاوه بر این، ورق های استیل رفتار مکانیکی خوبی در دماهای پایین و بالا ارائه می‌دهند.

خم کاری استیل در کرج

خمکاری استیل در غرب تهران و کرج

در مجموعه آراکس لیزر، ما تجربه طولانی مدت در خم کردن ورق های فولادی و فولاد ضد زنگ داریم. برای انجام این خدمات از پیشرفته ترین دستگاه های خمکاری و همچنین اپراتور های باتجربه در این مجموعه استفاده می‌شود. کارشناسان ما در آراکس لیزر، تلاش می‌کنند تا پروژه خم کاری ورق استیل به بهترین شکل ممکن پیش رفته و رضایت مشتری کسب گردد. همچنین از دیگر خدمات این مجموعه، انجام برش لیزر بروی طیف وسیعی از فلزات همچون برش لیزر استیل می‌باشد که با استفاده از دستگاه های مدرن بیسترونیک ساخت سوئیس انجام می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *