خمکاری مس (Copper Bending)

5/5 - (2 امتیاز)

خمکاری مس، در مقایسه با عملیات خمکاری سایر فلزات، با ترکیب فیزیکی مس و آلیاژهای آن بسیار آسان می‌شود. در واقع مس دارای چند ویژگی است که آن را به گزینه ای برتر برای عملیات خمکاری تبدیل می‌کند و علیرغم هزینه بالای آن، این فلز را در میان پرمصرف‌ترین مواد در بسیاری از صنایع مختلف قرار می‌دهد. این ویژگی ها عبارتند از:

  1. چکش خواری: مس ذاتاً فلزی بسیار نرم است که این ویژگی خم شدن آن را بسیار آسان می‌کند.
  2. رسانایی: مس یک رسانای الکتریکی و حرارتی عالی است.
  3. مقاومت در برابر خوردگی: مس دارای سطح بالایی از مقاومت در برابر خوردگی است و این به لطف لایه ای که در هنگام تماس با هوا روی سطح آن ایجاد می‌شود به دست می‌آید.

خمکاری مس در تهران

با این حال، این واقعیت که مس بسیار همه کاره است و کار با آن آسان است، لزوماً به این معنی نیست که خم کردن مس یک عملیات آسان و راحت می‌باشد. در واقع، چند نکته وجود دارد که باید قبل از انجام عملیات به دقت مورد توجه قرار گیرد.

نحوه ارائه خدمات خمکاری مس

مس بسیار نرم است، به این معنی که بسیار ظریف است و باید با احتیاط از آن استفاده کرد. حمل و نقل ضعیف و نامناسب می‌تواند به مواد آسیب برساند. بنابراین، برای ارائه خدمات خمکاری مس عالی، 2 مورد وجود دارد که باید به دقت رعایت شود:

آراکس لیزر ارائه دهنده خدمات خمکاری فلزات اعم از استیل، آلومینیوم و … می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

تمیزی

ابزارها و سطوح کاری مورد استفاده برای خمکاری مس باید قبل از استفاده کاملاً تمیز شوند یا منحصراً به عملیات خمش مس اختصاص داده شوند. این به این دلیل است که مس آلوده می‌تواند علت ترک خوردگی و تخلخل در طول عملیات خمکاری باشد. همچنین می‌تواند در مقاومت به خوردگی نیز تأثیر منفی بگذارد.

شعاع خمیدگی

شما نمی‌توانید مس را در هیچ نقطه ای از ورق خم کنید. اگر ورق به یک گوشه داخلی خیلی تیز خم شود، فشار داخلی زیادی وارد می‌شود که می‌تواند منجر به ترک خوردن مواد در محل خم یا ضعیف شدن آن به حدی شود که با حداقل نیرو بشکند. راه حل برای جلوگیری از شکستن و تضمین موفقیت آمیز عملیات خمش مس، رعایت یک قانون ساده است. شعاع خمیدگی داخلی باید همیشه برابر با ضخامت ورق مسی باشد که در حال خم شدن است.

برای کسب اطلاعات بیشتر حتما مقاله برش لیزر مس را بخوانید.

خدمات خمکاری مس

خمکاری مس در غرب تهران و کرج

در مجموعه آراکس لیزر، کارشناسان ما با تجربه ای که در این زمینه دارند، تمامی نکات مورد نیاز را دانسته و با بهترین و پیشرفته ترین دستگاه ها کار می‌کنند. این مجموعه با تجربه ای نزدیک به یک دهه آماده خدمات دهی به مشتریان گرامی در زمینه خمکاری و برش لیزر انواع فلزات پرکاربرد (خدمات برش لیزری مس پذیرفته نمی‌شود) با کادری مجرب و آموزش دیده می‌باشد.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *